روتر فیبر نوری چیست؟

روتر فیبر نوری دقیقاً چیست و چگونه سرعت بیشتری را ارائه می دهد؟ روتر فیبر نوری دارای ویژگی های خاصی برای مهار سرعت پر سرعت شبکه های فیبر نوری (Fiber-To-The-Home یا FTTH) از ISP شماست. روتر یا مودم شما مستقیماً به کابل فیبر نوری متصل نمی شود ، بلکه به یک ترمینال شبکه نوری (ONT) متصل می شود که سیگنال های فیبر نوری را به اترنت تبدیل می کند. آنچه شما باید بدانید اینجاست:

روترهای فیبر نوری

روتر فیبر یا روتر فیبر نوری روتر است که به طور خاص برای پشتیبانی از اینترنت فیبر مجهز شده است. فیبر اینترنت فوق العاده سریعی را ارائه می دهد و این کار را با ارسال پالس های نور مادون قرمز از طریق کابل فیبر نوری انجام می دهد. روتر فیبر نوری می تواند تمام سرعت فیبر نوری را به شبکه شما برساند ، در حالی که روتر غیر فیبر برای آن مجهز نیست. اگر در خانه خود اینترنت فیبر نصب کرده اید ، برای پشتیبانی از آن به روتر بی سیم خوب نیاز دارید.

اینترنت فیبر و ONT

به طور معمول ، هنگام خرید یک طرح اینترنت فیبر نوری ، ISP شما مودم و روتر مخصوص خود را که از آنها اجاره می کنید نصب می کند. مودم فیبر نوری از ISP شما اغلب به عنوان ترمینال شبکه نوری (ONT) شناخته می شود ، به این معنی که سیگنال نوری دریافت شده از ISP شما را تغییر می دهد و یک پورت اترنت برای اتصال به روتر فیبر نوری شما فراهم می کند. ONT مانند مودم عمل می کند اما مخصوص فیبر است. نحوه اتصال و کار با روتر فیبر ممکن است شبیه روتر مودم کابل یا دروازه باشد ، اما متفاوت است.
محصول مرتبط  مودم ای‌دی‌اس‌ال

روتر ONT vs Cable Modem

روتر مودم کابلی (که گاهی اوقات به آن دروازه می گویند) از چند جهت با ONT متفاوت است. برای اولین بار ، روتر مودم کابلی یک دستگاه واحد است. اتصال ONT و فیبر روتر از دو دستگاه جداگانه تشکیل شده است. دوم ، یک روتر مودم کابلی با کابل کواکسیال که قبلاً در خانه شما وجود دارد کار می کند ، بنابراین نصب کابل اضافی وجود ندارد. ONT باید با روتر فیبر متصل شود و همچنین لازم است کابل فیبر را در خانه نصب کنید.

چرا یک روتر فیبر انتخاب می کنید؟

بهترین دلیل برای انتخاب روتر فیبر این است که اگر قبلا فیبر را در خانه خود نصب کرده اید. این تنها دلیلی است که شما روتر فیبر را انتخاب می کنید. برای تهیه آن به مودم مخصوص فیبر (ONT) نیاز دارید. در حالی که اینترنت فیبر یک اینترنت پرسرعت است ، اما نصب کلی آن گران است و برای همه مناسب نیست.

با این وجود هنوز می توانید با مودم و روتر غیر فیبر ، اینترنت سریع و قابل اعتمادی را بدست آورید. نوع دستگاه هایی که انتخاب می کنید به تنظیمات اینترنت ، وضعیت و تنظیمات برگزیده شما برمی گردد. هیچ پاسخ درست یا غلطی برای آن وجود ندارد ، فقط همیشه یک راه حل بهتر برای وضعیتی که در آن قرار دارید وجود دارد. در بازار فن آوری فیبر؟ از ISP خود در مورد پیشنهادات سخت افزار الیاف ONT / ONU هیترون بپرسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه حل های شبکه خانگی ، و تهیه روتر فیبر نوری به فروشگاه فراگرام مراجعه کنید.
admin
ارسال دیدگاه