دوربین مداربسته چگونه کار میکند

 

CCTV مخفف Closed Circuit Television است. برخلاف تلویزیون سنتی ، دوربین مدار بسته یک سیستم حلقه بسته است که در آن همه چیز در حال پخش است. هیچ چیزی که با دوربین مداربسته ضبط می شود از طریق موج های عمومی پخش نمی شود.

مورد اصلی استفاده از دوربین مداربسته برای اهداف امنیتی است. بسیاری از مشاغل ، بارها ، مدارس ، رستوران ها ، بانک ها ، کلوپ های کشور و خانه ها برای محافظت به دوربین مدار بسته اعتماد می کنند. اگرچه ممکن است سیستم امنیتی جلوی آدم بد را نگیرد ، اما در وهله اول از وقوع فعالیت مجرمانه جلوگیری خواهد کرد.

فیلم زنده اولین ویژگی دوربین مدار بسته بود که برای اولین بار به صحنه امنیت وارد شد. چندی نگذشت که این فناوری در دستگاه ضبط ظهور کرد. به این ترتیب ، ما از ایمن سازی محل در زمان واقعی و همچنین بررسی تصاویر بایگانی شده استفاده می کنیم.

دلایل زیادی وجود دارد که ما می خواهیم مراقب محیط اطراف خود باشیم. بسیاری از خانه ها برای اطمینان از امنیت عزیزانشان از دوربین امنیتی استفاده می کنند. نصب دوربین در خارج از خانه به روش های مختلف می تواند احتمال وقوع اتفاق بد را به شدت کاهش دهد.

شما همچنین می توانید دوربین های مداربسته را در داخل خانه خود نیز نصب کنید. هدف در اینجا گسترش فیلم های متجاوزان ناخواسته است. اگر شما هرگز غریبه ای دارید که در خانه خود کار می کند یا یک پرستار کودک دارید ، یک دوربین امنیتی برای امنیت خانه شما هنگامی که در خانه نیستید ضروری است.

اکنون که دانستیم دوربین مدار بسته چیست ، اکنون می توان پرسید که دوربین مدار بسته چگونه کار می کند؟ اول ، ما باید از دو نوع سیستم دوربین امنیتی مطلع شویم – آنالوگ و دیجیتال (IP)

انواع دوربین مداربسته
ما سه سیستم دوربین مدار بسته داریم: ساده ، مجهز به شبکه و سیستم های ضبط شده. بیایید ابتدا دوربین های مدار بسته آنالوگ و دیجیتال و نحوه کار آنها را خراب کنیم.

آنالوگ
با یک دوربین فیلمبرداری آنالوگ سنتی ، ما به ضبط کننده فیلم دیجیتال خود ، DVR متصل می شویم. اطلاعات حاصل از DVR بر روی یک هارد دیسک دریافت ، ذخیره و فشرده می شود. این بسیار سودمند است زیرا ما می توانیم برگردیم و فیلم های ذخیره شده را تماشا کنیم.

دیجیتال (IP)
یک سیستم دیجیتال ما را با دوربین مدار بسته به روز می کند. سیستم خود کمی بیشتر درگیر و هزینه بر است ، اما در آخر ارزش آن را دارد. به طور مشابه آنالوگ کار می کند ، اما به جای DVR ، ما یک NVR ، ضبط کننده فیلم شبکه داریم.

محصول مرتبط  انواع دوربین مداربسته کدامند؟

این کار روند امنیتی ما را ساده می کند ، زیرا دوربین جای DVR را می گیرد. اکنون می توانیم از راه دور از طریق اتصال به اینترنت فیلم های خود را به صورت زنده کنترل کنیم. در صورت بروز شرایط اضطراری ، تلفن هوشمند ما را آگاه می کند.

دوربین مداربسته ساده
یک سیستم مدار بسته ساده یک دوربین و یک مانیتور است. ما می توانیم یک یا چند دوربین متصل به یک مانیتور با یک کابل کواکس داشته باشیم. برق از مانیتور تامین می شود و آن را به دوربین می رساند.

دوربین مدار بسته با شبکه
اگر نگرانی شما از برق است ، یک سیستم مدار بسته با شبکه را در نظر بگیرید. با سیستم مداربسته تحت شبکه ، دیگر برای تأمین برق به مانیتور اعتماد نمی کنیم. هر دو دوربین (دوربین) و مانیتور قدرت خود را از شبکه می گیرند.

ضبط دوربین مداربسته
یک سیستم دوربین مداربسته ضبط شده با بهره گیری از فناوری امروزی توانایی ضبط و مشاهده بعداً از طریق DVR یا NVR را دارد. اکنون می توانیم تصاویر خود را روی دیسک های سخت بایگانی کنیم تا بعداً استفاده کنیم. این به خصوص در مورد مقامات مفید است.

مزایای دوربین مداربسته
متأسفانه ، بزودی جرم و جنایت از بین نمی رود. ما باید در هر زمان امن و ایمن بمانیم. داشتن یک سیستم دوربین مداربسته شبکه ایمنی از مجرمان و فعالیت های ماهی را برای ما فراهم می کند.

واحدهای دوربین مداربسته از نظر قیمت متغیر هستند ، اما هزینه آن بیش از آن است که بدون آن خسارتی رخ دهد. اگر هر نوع مشاغلی را اداره می کنید ، خوشحال خواهید شد که یک دوربین مدار بسته را برای خود و کارمندان خود نصب کرده اید. سیستم های دوربین مداربسته دیجیتال ذهنی را برای ما فراهم می کنند که می دانند در صورت نیاز در هر زمان می توانیم به خانه های خود دسترسی داشته باشیم

اکنون شما در همه موارد دوربین مداربسته کاملاً مسلط هستید. خانه و / یا محل کار شما امن خواهد ماند. دیگر نیازی نیست بپرسید دوربین مداربسته چیست و چگونه کار می کند.

 

admin
ارسال دیدگاه